Haberler & Duyurular

WAFER VE LUG TİPİ KELEBEK VANA NEDİR ?

Wafer ve Lug tipi kelebek vana nedir?

Farkları nelerdir?

Kelebek vanalar “çeyrek dönüşlü” vanalar olarak sınıflandırılır.

FAF Kelebek Vana, paslanmaz çelik klapenin gövdenin iç çeperindeki contaya baskısı ile akışkanı durdurmak, düzenlemek ve akışı başlatmak için
kullanılan çeyrek dönüşlü hareket valfidir. Kolun 90° dönüşü, vananın tamamen kapanmasını veya açılmasını sağlar.

Kelebek Vanalar diğer vana tipleriyle karşılaştırıldığında, kompakt boyutları ile hafif, kolay kurulum ve maliyet avantajları sunar.

LUG TİPİ-Tek flanşa civatalar ile monte edilir.

WAFER TİP -iki flanş arasına civatalar ile monte edilir.

Wafer Kelebek Vanalar

Bir wafer kelebek vananın fonksiyonu, akışkan akışında çift yönlü basınç farkına karşı koruma sağlamak için sızdırmazlık sağlamaktır. Başka bir deyişle, tek yönlü akış için üretilen sistemlerde herhangi bir geri akışın önüne geçmek için, kelebek vanaların wafer versiyonu, sıkı bir sızdırmazlık ve iki yönlü basınç farkına karşı korumak üzere tasarlanmıştır. Bu, hassas işlenmiş düz flanş yüzeyleri ve bu yüzeyin içine sıkıca oturtulmuş bir conta ile gene hassas bir diskin conta içine yerleştirilmesiyle sağlanır.

Lug Kelebek Vanalar

Kelebek vana tasarımının lug versiyonu, 3 parçalı bir küresel vanaya benzemektedir. Çünkü hattın bir ucu, karşı taraf üzerinde bir etki yaratmadan çıkarılabilir. Bu işlem, her flanş kendi cıvatalarına sahip olduğu için saplama ve flanşlar kullanılarak gerçekleştirilebilir. Bu kelebek vanaların en önemli avantajı ise; vanayı temizleme, inceleme, onarım veya değiştirme gibi bir işlem için tüm sistemi kapatmanızına gerek olmamasıdır.

WAFER VE LUG VANANIN TEK FARKI MONTAJ BAĞLANTI ŞEKLİDİR.

Cart

No products in the cart.

Return To Shop